وبلاگ

برگزیدگان جایزه کتاب سال با حضور رئیس جمهور آیت الله دکتر رئیسی ،معرفی و تجلیل شدند

رئیس جمهور در سخنانی خطاب به نویسندگان حاضر در مراسم جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران گفت: شما خواص جامعه هستید و مسئولیت های خاص خود را دارید انتظار از خواص این است که از جامعه در مورد تهاجم فرهنگی محافظت کنند، روشنفکران باید در این جایگاه خوب رصد کنند قبل از دیگران ببینند و از جامعه در مقابل انحرافات صیانت کنند، روشنفکر، کسی نیست که مردم را به طرف تفکرات غربی و شرقی سوق دهد.

رییس جمهور توجه به مسائل نویسندگان، مترجمان، مولفان و اصحاب فکر و اندیشه را با اهمیت دانست  و تصریح کرد: در این حوزه قشر بسیار ارزشمندی حضور دارند که از مفاخرکشور محسوب می‌شوند و دارای مناعت طبع بوده و حاضر نیستند به هیچ عنوان نیاز خود را طرح کنند. اما مسوولان مربوطه باید بدانند این افراد که افتخار ما هستند، به عنوان مفاخر باید همواره ارجمند و ارزشمند و پربها تلقی شوند و به مسائل آنها حتی اگر خودشان مراجعه نکنند، ما به مسائل و مشکلات آنها مراجعه کنیم و توجه ویژه و خاص نسبت به آن ایفا کنیم.

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>